Charakterystyka ducha wigilijnej przeszłości
Był on jedynym przyjacielem Scrooge'a, odwiedził go siedem lat po swojej śmierci.duch Jakuba Marleya-ubrany w potargane szaty-owinięty ciężkim łańcuchem-Twarz przerażająca, zaniedbana.. Jego nastawienie ma się jednak zmienić - wszystko za sprawą duchów, które odwiedzają skąpca w wigilię.. Zapowiedział on cel swojej wizyty - miał zamiar nawrócić Scroogea ze złej drogi.. Ten duch był otoczony mocnym światłem, miał długie, białe włosy i suknię.. Jest ostatnim, czyli trzecim z duchów odwiedzających Ebenezera Scrooge'a zapowiedzianych przez ducha Jakuba Marleya, jego dawnego wspólnika.W przeciwieństwie do wcześniejszych duchów, duch nie .Jako pierwszy pojawia się duch wigilijnej przeszłości.. Duch Wigilijnej Przeszłości.. Zabiera bohatera w podróż do krainy jego dzieciństwa i młodości.. Cała postać ubrana jest na biało, suknia ozdobiona świeżymi kwiatami.. Strofka druga - Odwiedziny Pierwszego Ducha 1.. Akcja opowieści rozgrywa się w XIX wieku w Londynie w sklepie i domu Ebenezera Scrooge'a.. Trzy wigilijne duchy doprowadzają do przemiany wewnętrznej bohatera i pozwalają mu docenić urok świąt oraz pokazują, co w tym czasie jest tak naprawdę ważne!Zamiast spędzać Święta z bliskimi, woli być sam.. Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia - druga zjawa, dziecko o twarzy starca.. Ostrzegał Scrooge'a, aby jego opryskliwość wobec innych ludzi przekształciła się w opiekuńczość.Cudowną przemianę Scrooge a spowodowały trzy duchy Duch Wigilijnej Przeszłości Duch Tegorocznej Wigilii i Duch Przyszłości Duch pierwszy przypomniał ..

Wędrówka Ebenezera po swojej przeszłości.

Scrooge widział kolegów, młodych chłopców bawiących się radośnie, składających sobie życzenia świąteczne.Chodzi o ducha Jakuba Marleya, dawnego wspólnika głównego bohatera oraz o kolejne trzy duchy: Ducha Wigilijnej Przeszłości, Ducha Tegorocznego Bożego Narodzenia oraz Ducha Przyszłych Wigilii.. Udawał go Scooby, a gdy zaczęli próby pojawił się (jeśli chodziło ci o przebieranego potwora) Duch Wigilijnej Nicości.. Zdarzyło się to w odcinku: "Scooby-Doo i dziadek do orzechów", z serii: "Nowe przygody Scooby'ego".Opis duchów z "Opowieść wigilijna" Duch Jakuba Marleya wyglądał tak samo, jak dawniej.. Bohaterowie.. Kim był DUCH WIGILIJNEJ PRZESZŁOŚCI: postać z Kolędy prozą, a więc opowieści wigilijnej o duchu K. Dickensa przypomina; Scrooge´owi lata dziecię ce i młodzieńcze, smutne święta spędzane poprzez niego samotnie w internacie i wesołe zabawy świąteczne, gdzie brał udział.Duch Wigilijnej Przyszłości ukazał Scrooge'owi jego własną śmierć.. Z głowy wytryska strumień światła.. Napisz jakim człowiekiem był Ebenezer Scrooge zanim przybyły duchy.Duch Wigilijnej Przeszłości - jest wyobrażeniem wszystkich Wigilii Scrooge'a.. Scrooge jest zamkniętym w sobie skąpcem, nielubiącym ludzi i nielubiącym świąt Bożego Narodzenia.Podczas nocy wigilijnej przechodzi przemianę w czasie czterech kolejnych wizyt duchów: ducha Jakuba Marleya, ducha minionych świąt Bożego Narodzenia, ducha ..

Wygląd ducha Karzeł lub dziwne dziecko.

duch 2 - duch teraźniejszych świąt, pokazał Scroog'owi, jak świętują wszystcy, prócz niego.Duch Wigilijnej Przeszłości: wędrówka w krainę dzieciństwa i młodości; Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia: wędrówka po ulicach miasta, poznanie losu biedaków, ich szlachetności i godności, los Maleńkiego Tima;Duch Wigilijnej Przeszłości -duch z przedstawienia w sierocińcu.. Duch Marleya był prześwitujący, okuty łańcuchami.. Miał taką samą perukę, kamizelkę, spodnie, buty.. Ebenezer Scrooge, Fred - siostrzeniec Scooge'a i jego żona, Jakub Marley - duch przyjaciela i wspólnika Scrooge'a, Bob .Gdy wybiła pierwsza godzina, pojawił się pierwszy duch - Duch Wigilijnej Przeszłości.. Wygląd: "Postać ducha, a także jego głowę i twarz, okrywał szczelnie długi i czarny całun, spod którego tylko jedna wyciągnięta ręka była widoczna.. Ale ponieważ wiem, że pragniesz mego dobra, i ponieważ mam nadzieję stać się innym, lepszym człowiekiem, gotów jestem wszędzie ci towarzyszyć z sercem przepełnionym wdzięcznością.Scrooge i Cratchit Geneza dzieła.. Duch ten wywołał u bohatera następujące uczucia : - strach przed opuszczeniem i śmiercią; - zrozumienie, że pieniądze nie są najważniejsze;K. Dickens Opowieść wigilijna, bohater drugoplanowy, fantastyczny..

W ręce duch trzyma metalowe „gasidło" do świec.Duch wigilijnej przeszłości.

duch przeszłych świąt:-wyglądem przypominał małe dziecko,-jego głowa była jakby płomykiem,-ubrany był w dziecięcą tunikę duch przyszłych świąt:-był przerażający.-ubrany był w czarną szatę.-przypominał widmo.Duch Wigilijny Przeszłości - pierwsza zjawa, która odwiedza Scrooge'a.. Udzielają mu wskazówek, pokazują, co w życiu jest ważne.Ebenezer Scrooge - postać fikcyjna, główny bohater opowiadania Charlesa Dickensa Opowieść wigilijna wydanego w 1843 roku.. a) Pierwszy obraz: dzieciństwo i szkoła, siostra Fan.. Duch tegorocznego Bożego Narodzenia pokazuje Ebenezerowi świąteczny Londyn i to, co mówią o nim inni.. Trzecia zjawa to duch przyszłych wigilii- przedstawia ona dzień śmierci bohatera oraz obojętność innych na to wydarzenie.Duch przyszłych świąt Bożego Narodzenia (oryg.Ghost of Christmas Yet to Come) - fikcyjna postać stworzona przez Karola Dickensa w powieści Opowieść wigilijna wydanej w 1843 roku.. Pierwszym z nich jest jego zmarły wspólnik, Jakub Marley.. Pokazał on Ebenezerowi jak niegdyś spędzał święta - jaką radość mu one sprawiały, kiedy był zaledwie małym chłopcem oraz kiedy pracował u Fezzwiga.5..

Nadejście ducha Marleya zapowiadającego wizytę trzech duchów.

- Człowieku - ozwał się duch - jeżeli masz w piersi serce, a nie kamień, nie wypowiadaj tych słów bezmyślnych i obmierzłych, póki się nie przekonasz, kim jest i gdzie żyje ów nadmiar ludności.O Duchu Przyszłych Wigilii!. W Wigilię Scrooge odwiedzają duchy, w tym jego były partner biznesowy Jacob Marley, a także duchy minionych świąt, obecnych i przyszłych świąt.Charles Dickens Opowieść wigilijna (epika) .. Duch Wigilijnej Przeszłości, Duch Tegorocznej Wigilii, Duch Przyszłych Wigilii Pojawiające się w opowiadaniu duchy z zaświatów stają się przewodnikami bohatera.. Charakterystyki do bohatera są wyświetlane od tych, które mają najwięcej plusów.. - zawołał Scrooge.. Nikt go nie żałował, a nawet biedny dłużnik cieszył się, że jego śmierć pozwoliła na przesunięcie spłaty długu.. Sam jego wygląd był odstręczający: sztywne rysy twarzy, ostry nos, pomarszczone policzki, sine wąskie wargi, zaczerwienione oczy zniechęcały do kontaktów z nim.. Gdyby nie ta ręka, wzrok ludzki nie dostrzegłby widma, nie zdołałby rozróżnić jego kształtów pośród otaczających je ciemności.Po lewej stronie znajdują się opisy postaci "Duch Wigilijnej Przeszłości", bohatera książki "Opowieść Wigilijna".. - Lękam się ciebie bardziej niźli twoich poprzedników.. Opowiadanie ukazało się w 1843 roku z ilustracjami Johna Leecha - ich prezentacja na tej stronie.. Czas i miejsce akcji.. Możesz przydzielić plusa poszczególnym osobom, które dodały dany opis do tego bohatera.Jako pierwszy przybył duch przypominający jednocześnie młodzieńca i starca.. Przebudzenie kupca i przybycie Pierwszego Ducha.. Duch Wigilijnej Przeszłości: Podróż z bohaterem do świata dzieciństwa, obraz ukochanej siostry Fan, wizyta w sklepie, gdzie Scrooge'a odbywał praktyki, portret narzeczonej i jej obecne życie.. Który przypomina bohaterowi dzieciństwo, młodość.. W ręku trzyma ostrokrzew i przyrząd do gaszenia świec.. Pierwszy duch, który go nawiedził to był Duch Wigilijnej Przeszłości i przeniósł Scrooge'a do miejsca znanego mu z dzieciństwa, w którym spędził samotnie wiele wigilii Bożego Narodzenia.Powieść Charlesa Dickensa Opowieść wigilijna (1843) to słynna opowieść o odkupieniu niegodziwego Ebenezera Scrooge'a.. Zabiera bohatera w niezwykłą podróż do miejsc, w których niegdyś przebywał i był szczęśliwy.. Był to Duch Wigilijnej Przeszłości i zabrał Scrooge'a w miejsca, w których spędził dzieciństwo i młodość.. b) Drugi obraz: praktyka u Fezwizga.Zapowiedział wizytę trzech duchów, które ukazały mu różne chwile z dawnego, obecnego i nawet przyszłego życia..Komentarze

Brak komentarzy.