Charakterystyka porównawcza achillesa i hektora w tabeli
Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Posiadają wiele wspólnych cech, lecz jednak w ogólnej ocenie ich charaktery pozostają bardzo różne.. Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.II sposób: Charakterystyka równoległa, czyli zwracanie uwagi na konkretne cechy danej postaci, które odnoszą się do jakiegoś ważnego problemu.. Materiał do tych zagadnień znajduje się w podręczniku na stronach 132 - 135 Przeanalizujcie proszę materiał dotyczący portretu Hektora, zwróćcie uwagę na jego cechy charakteru, motywy postępowania itp. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Achilles i Hektor byli bardzo dobrze zbudowani i silni, przez co wzbudzali podziw oraz lęk wśród nieprzyjaciół.Achilles - ukazany przez Homera jako wspaniały i potężny człowiek - barbarzyńca, w niektórych momentach swojego życia kierujący się zwierzęcymi instynktami, w odróżnieniu od Hektora.. Achilles jest zdolny do głębokich i silnych uczuć przyjaźni z Patroklesem, rozpaczy po śmierci przyjaciela - gniewu.Polski charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora - rozwiązanie zadania..

Charakterystyka porównawcza Uwaga!

BLAGAM POMOŻCIE 0 ocen | na tak 0%.. To ma być charakterystyka porównawcza!. Hektor jako rycerz był bardzo silny,potrafił udzwignac dzide,ktora mierzyla 12 łokci,przez co Hektor był slawny,bo nie kazdy w tamtyuch czasach urodził sie z tak ogromna sila w "barach i nogach".Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - Strona 2.. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku.. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa .Achilles to syn Peleusa, który był księciem tesalskim, i bardzo pięknej morskiej bogini Tetydy.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Mężni i odważni Achilles i Hektor stanowili wzór starożytnego rycerza.Cechowała ich wielka siła i niezwykła sprawność fizyczna.Oboje bardzo dbali o sławę i honor.Nie zapominali o bliskich im wartościach,którym byli wierni.Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Głównymi bohaterami „Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.. Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki .Hektor i Achilles to główni bohaterowie Iliady Homera powstałej na przełomie IX w p.n.e. Achilles był greckim herosem bardzo potężnym , silnym i zręcznym , był postrzegany jako półbóg .. Epos ten składa się z dwudziestu czterech pieśni opisujących ostatnie czterdzieści dni, trwającej dziesięć lat wojny pomiędzy Trojanami i Grekami.. Homer opisuje w "Iliadzie" dwa wyraźne, mocne charaktery: Achillesa i Hektora.. Natomiast Hektor, wódz Troi, jest bohaterem mniej porywczym, stara się żyć rozważnie.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Ich czyny podlegają bezpośredniej ocenie moralnej, zawartej w wypowiedziach współbohaterów "Iliady", a także ocenie .Hektor decydując się na walkę z Achillesem wiedział, że przegra, że przeciwnik jest silniejszy, a poza tym sprzyjają mu bogowie.. Aby ocalić honor musiał jednak stanąć do walki.. Był bardzo dobrze zbudowanym, ogromnie silnym mężczyzną, ale uroda mógłby konkurować nawet z dziewczętami, taka bowiem była delikatna i kobieca.Ojcem Hektora był władca Troi, Priam, natomiast matką Hekate..

Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Są oni postaciami wyolbrzymionymi, mitycznymi, a losem ich kieruje przeznaczenie co ukazane jest w scenie, w której na wagę rzucone zostały losy Hektora i Achillesa.. Nie miał sobie równych.. Błąd!. Achilles, grecki heros, odznacza się niezwykłą siłą, biegłą znajomością sztuki wojennej, nieskazitelną urodą i doskonałością fizyczną.. Róźnica wyłoni się przy porównaniu.. 0 0 Odpowiedz.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Achillesem kieruje żądza sławy, nie potrafi jednak - pomimo tego, że jest herosem - powściągnąć swoich uczuć, często ulega emocjom.Achilles jest także okrutny i bezlitosny, gdyż zanim oddaje ciało Hektora ojcu, bezcześci je, przywiązując go do kół rydwanu za nogi.. Achilles i Hektor byli bardzo dobrze zbudowani i silni, przez co wzbudzali podziw oraz lęk wśród nieprzyjaciół.Obaj byli największymi wojownikami swoich wojsk (Achilles w obozie Achajów,Hektor-wśród broniących murów Troi) i wywarli ogromny wpływ na losy wojny.. Uwaga!. Samodzielnie wyszukajcie we fragmencie z podręcznika cech .Głownym watkiem calego sporu miedzy achillesem a hektorem,to zabicie patrakosa przez hektora..

Wpisz w Google, charakterystyka porównawcza, będziesz tam miał(a) wszystko.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.

Błąd!. Te ścierające się ze sobą postacie mają bardzo wyraźnie zarysowane cechy charakteru.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - przykład pracy.. Hektor nieco bojaźliwy , jednak podjąłwyzwanie… Czytaj dalej →Charakterystyka porownawcza Achillesa i Hektora.. [ TABELA] Potrzebuje charakterystyke Achillesa i Hektora w. formie tabeli.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Poczynaniami Achillesa także rządzi fatum, z którym nie ma jak walczyć - najpierw traci Bryzeidę, potem Patroklesa.Achilles walczy po stronie Greków, a Hektor , jako syn króla Troi Priama walczy oczywiście po stronie Trojan.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie- Achilles i Hektor.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. .sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.Charakterystyka porównawcza.. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. Uważam, że pośrednio postacie te i wojna trojańska symbolizują jak ciężkim i wyniszczającym zjawiskiem jest wojna.Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.. Obydwaj mężczyźni byli bardzo młodzi i wysportowani.. Achilles był synem Peleusa, księcia tesalskiego, i pięknej Tetydy, boginki morskiej.Ojcem Hektora był władca Troi, Priam, natomiast matką Hekate.. Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. Achilles to zatem heros, czyli inaczej pół bóg, pół-człowiek.. Proszę o pomoc potrzebuje charakterystykę porównawczą Achillesa i Hektora ale to ni może być pierwsze lepsze ze 1 strony która wyskoczy mam wybredną panią z Polskiego ;/Achilles i Hektor to jedni z głównych bohaterów fragmentu Iliady.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Załóż nowy klub Najnowsze bez odpowiedzi..Komentarze

Brak komentarzy.