Opis wyprawy vasco da gama
Wysłany przez króla Manuela jako dowódca trzech okrętów, mając pod sobą 160 ludzi, wyruszył 8 lipca 1497 z Rastello.. Da Gama przebywał w Indiach przez kilka miesięcy, a wyjeżdżając, kiedy został poproszony o zapłacenie podatków i pozostawienie swoich towarów.. Jednak krwistoczerwony znak krzyża na żaglach okrętów nie pozostawia wątpliwości, że cele wyprawy nie są czysto handlowe.Krzysztof Kolumb, kat.. W latach 1502-1503 tytułując się jako admirał oraz w 1524 roku jako wicekról Indii, admirał i hrabia Vidigueiry.. Darmowy transport od 159 zł.. Miał dowieść, że droga opracowana wedle jego pomysłu jest krótsza i bardziej efektywna.Opis.. Hotel położony jest bezpośrednio przy p…Vasco da Gama - w roku 1498 po opłynięciu Afryki, Vasco da Gama dotarł wreszcie drogą morską do Indii; prowadzona przez niego ekspedycja nie należała do najłatwiejszych, Vasco da Gama musiał bowiem radzić sobie, nie tylko z gwałtownymi burzami oraz sztormami, ale także z buntami i niesubordynacją załogi, oraz z szerzącym się wśród żeglarzy - szkorbutem; Vasco da Gama .W 1498 roku Vasco da Gama wyrusza w najdłuższą i jedną z najważniejszych w historii wyprawę morską, której celem jest odnalezienie niezależnej od arabskich pośredników drogi do naturalnych bogactw Indii.. Vasco da Gama wyrusza w poszukiwaniu morskiej drogi do Indii..

Niezwykłe i pełne przygód wyprawy Vasco da Gamy do Indii.

Przez kolejne dwie dekady odkrywca żył spokojnym, z dala od dworskiego życia.. 1497 Król zleca da Gamie wyprawę do Indii.. )Niedługo potem przecierając drogę na wschód, na miano wielkiego odkrywcy zasłużył Vasco da Gama.. Rozpoczęła się ona 8 lipca 1497 roku w dzisiejszej dzielnicy Lizbony.. Jego reputacja żeglarza i wojownika rośnie.. Cristóbal Colón (ur. prawdopodobnie między 25 sierpnia a 31 października 1451 w Genui, zm. 20 maja 1506 w Valladolid) - włoski żeglarz, podróżnik i nawigator, tercjarz franciszkański.. Cliff Nigel ISBN:b2668 - Książki - Nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne - Historia.. Do Indii wpłynęła ekspedycja niemal dziesięciokrotnie większa od pierwszej.Vasco da Gama.. Trasa wyprawy wiodła przez Atlantyk koło Wysp Kanaryjskich i Wysp Zielonego Przylądka.Vasco da Gama przyszedł na świat w Sines, ok. roku 1460 lub 1469, czyli w niewielkim porcie w prowincji Alentejo.. Świat w XV wiekuVasco da Gama (wym.portugalska ˈ v a ʃ k u ð ɐ ˈ ɣ ɐ m ɐ; ur. ok. 1460 lub 1469 w Sines, w niewielkim porcie w prowincji Alentejo, zm. 24 grudnia 1524 w Koczinie) - portugalski odkrywca, który jako pierwszy dotarł drogą morską z Europy do Indii, opływając Afrykę, co usprawniło Europejczykom handel z Azją Południową1460 W Sines w Portugalii urodził się Vasco da Gama..

Wyprawa Vasco da Gamy była - obok...We wstępie zasobu opis wyprawy.

Kapitan wyprawy, która płynęła na trzech statkach: „Santa María", „Niña" i „Pinta" pod .Ostatnia krucjata.. W odwecie wziął kilku zakładników.. Kolejne dziesięciolecia wielkich odkryć to słynna wyprawa wokół Ziemi Ferdynanda Magellana czy morska wyprawa Jacques'a Cartier'a odkrywająca niezbadane dotąd wschodnie wybrzeże Ameryki Północnej.Relacja Alvaro Velho to dokładny opis wyprawy Vasco da Gamy w latach 1497-1499 i podstawowe źródło informacji o odkryciu przez Portugalczyków morskiej drogi do Indii.. Druga wyprawa nie pozostawiała już złudzeń co do intencji Portugalii.. zmarł w 1524r.. Weź udział w tej wielkiej wyprawie.. Zmarł 24 grudnia 1524 roku w Koczninie.Na wiadomość o sukcesie, jaki przyniosły 2 pierwsze wyprawy K. Kolumba, da Gama został wysłany przez króla portugalskiego Manuela I z wyprawą, która — wykorzystując wcześniejsze odkrycia D. Căo i B. Diasa — miała znaleźć drogę morską do Indii.Trasa wyprawy Vasco da Gamy do Indii wiodła przez Atlantyk koło Wysp Kanaryjskich i Wysp Zielonego Przylądka.. Był odkrywcą portugalskim, któremu jako pierwszemu udało się dotrzeć drogą morską z Europy do Indii.W roku 1499 wyprawa powróciła do Portugalii, w drodze powrotnej Vasco da Gama stracił dwa okręty.. Był portugalskim żeglarzem.. Do kolejnej wyprawy na półwysep Dekan, Vasco da Gama został już lepiej wyposażony niż za pierwszym razem - 20 uzbrojonych statków.W roku 1498 po opłynięciu Afryki, Vasco da Gama dotarł wreszcie drogą morską do Indii; prowadzona przez niego ekspedycja nie należała do najłatwiejszych, Vasco da Gama musiał bowiem radzić sobie, nie tylko z gwałtownymi burzami oraz sztormami, ale także z buntami i niesubordynacją załogi, oraz z szerzącym się wśród żeglarzy - szkorbutem; Vasco da Gama powracał jeszcze .Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!Trasa wyprawy Vasco da Gamy do Indii wiodła przez Atlantyk koło Wysp Kanaryjskich i Wysp Zielonego Przylądka..

Niezwykłe i pełne przygód wyprawy Vasco da Gamy do Indii (zniszczona okładka) 2015 .

Vasco da Gama wypływa z portu w Belem Foto: Wikimedia Commons 20 maja 1498 roku wyprawa Vasco da Gamy dopłynęła do miasta Kalikut, tym samym wyznaczając drogę morską do Indii.. Na południowo- wschodnim wybrzeżu Afryki Vasco da Gama założył faktorie Mozambik i Sofala.Temat: Gama, Vasco da (ca 1460-1524) - biografia; Odkrycia geograficzne - biografie - 15 w; Żeglarstwo morskie - biografie - Portugalia - 15-16 w; Żeglarze - Portugalia - 15-16 w; Biografie ISBN : 83-207-1560-1 (tw.. Przekonaj się sam!W pewnym momencie Vasco da Gama podszywał się pod muzułmanina, aby spotkać się z miejscowym sułtanem.. W zasobie mapa -Wyprawa Vasco da Gamy oraz dwa ćwiczenia interaktywne.Zasób otwiera, krótki opis wyprawy Vasco da Gamy, która została przedstawiona na mapie.. 1492 Vasco da Gama wysłany by przejąć francuskie statki z sukcesem.. Zasób zawiera dwie grafiki: Wyprawa Magellana i replika karaki „Victoria" Magellana oraz ćwiczenie interaktywne.Ostatnia krucjata.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!W 1498 roku Vasco da Gama wyrusza w najdłuższą i jedną z najważniejszych w historii wyprawę morską, której celem jest odnalezienie niezależnej od arabskich pośredników drogi do naturalnych bogactw Indii.. Pod patronatem podróżnika Vasco da Gama kupuj projekty statków, które potem wyślesz na wyprawę, rekrutuj załogę i kapitanów dla swojej floty oraz zabiegaj o przywileje wpływowych postaci..

Celem wyprawy było faktyczne objęcie prze Portugalię ważnych obszarów kolonijnych.

Vasco da Gama urodził się około 1469 roku w Sines, niewielkim porcie w prowincji Alentejo.. Przypisy 1.Pomimo wielu kontrowersji Kolumb dostał szansę zorganizowania czwartej wyprawy ( rozpoczęła się ona już do wyprawie Vasco da Gammy, który odkrył drogę do Indii wokół Afryki ).. W 1502 roku, da Gama odbył drugi rejs .1492- dotarcie do Ameryki hiszpańskiej wyprawy Krzysztofa Kolumba 1494-traktat w Tordesillas-podział Nowego Świata na strefy wpływów 1498-odkrycie morskiej drogi do Indii przez Portugalską wyprawę Vasco da Gamy 1519-1522-pierwsze opłynięcie świata prze hiszpańską wyprawę Ferdynanda Magellana.. 1480 Vasco da Gama dołącza do zakonu świętego Jakuba.. Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy.. W roku 1502 żeglarz za swoje wielkie osiągnięcie otrzymał tytuł admirała mórz indyjskich.. Po powrocie do Portugalii, Vasco da Gama został odsunięty przez króla Manuela I od „spraw indyjskich".. Jednak krwistoczerwony znak krzyża na żaglach okrętów nie pozostawia wątpliwości, że cele wyprawy nie są czysto handlowe.Vasco da Gama,urodził się ok. 1469r.. Wyprawa Vasco da Gamy była - obok odkrycia Ameryki przez Kolumba - jednym z najważniejszych wydarzeń epoki, o konsekwencjach sięgających daleko w przyszłość.Vasco Da Gama wracał do Indii jeszcze dwukrotnie.. 8 lipiec 1497 Da Gama ustawia żagle w czterech statkach do Indii.Relacja Alvaro Velho to dokładny opis wyprawy Vasco da Gamy w latach 1497-1499 i podstawowe źródło informacji o odkryciu przez Portugalczyków morskiej drogi do Indii.. Po ucieczce Ferdynanda Magellana do korony Kastylii w 1518 roku, Vasco da Gama zagroził, że zrobi to samo.Po jej powrocie, w 1502 r., zlecono Vasco da Gamie poprowadzenie następnej wyprawy do Indii.. wybrany przez króla Manuela I dowodził wyprawą, która odkryła drogę morską do Indii; opływając Przylądek Dobrej Nadziei w południowej Afryce , w dniu Bożego Narodzenia dotarł do lądu,który nazwał Natalem.Trzecia wyprawa Vasco da Gamy do Indii.. Przeczytaj recenzję Ostatnia krucjata.. Tym razem dano mu do dyspozycji 20 karawel i 800 żołnierzy..Komentarze

Brak komentarzy.