Napisz przemówienie edypa do mieszkańców teb
Pamiętają to dobrze i dlatego tak bardzo wierzą, że historia się powtórzy.Oto w jaki sposób zwracają się do Edypa podwładni: Choć więc my ciebie nie równamy bogom, (…) ciebie pierwszym mienimy wśród ludzi.. Zbierz potrzebne materiały (informacje, argumenty, cytaty, wykresy itp.).Zadanie: napisz przemówienie jako antygona do senatu teb na temat quot popatrz senacie teb wysoki jak ginę quot Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Jak napisać przemówienie?. 1.napisz przemówienie antygony do ludu tebanskiego w którym przekonuje ze nie zasluzyla na smierc.. Przemyśl temat przemowy i zastanów się jaki cel chcesz osiągnąć.. Przedstaw w nim powody dla których władca obiecuje odnalezienie i ukaranie zabójcy Lajosa.Znasz odpowiedź na zadanie: Przygotuj tekst przemówienia Edypa do mieszkańców Teb przed opuszczeniem przez niego miasta.. Drodzy mieszkańcy Teb!. błagam pomóżcie tylko szybko.musze napisać przemówienie w którym udowodnie ze antygona ma racje ze pochowała brata przemówienie ma byc skierowane do mieszkańców teb!. błagam pomóżcie tylko szybko honay.. Przemówienie w obronie… Kreona (po śmierci Antygony do wzburzonych mieszkańców Teb) Syzyfa (przed trybunałem bogów greckich) w obronie Prometeusza (także w obliczu bogów) Ebenezera Scrooge'a (mogłaby zostać wygłoszona np. przy odczytaniu jego testamentu)Przemówienie popierające moją kandydaturę w wyborach do samorządu..

Napisz tekst przemówienia Edypa do mieszkańców Teb.

Napisanie przemówienia wymaga zaangażowania w poruszaną sprawę.. Przedstaw w.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Obserwują wydarzenia i komentują je.. Najczęściej spotykanym błędem jest wybieranie tematu, który Cię nie interesuje.. Przemówienie rozpocznij i zakończ słowami "Los mnie powalił pełen burz i lęku".. Wybierz temat przemówienia.. Są to dla mnie ostatnie chwile z Wami spędzone.. (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) .Pewnego dnia Edyp przybył do Teb.. 219 wizyt.. Zanim zostanie wykonany wyrok, pragnę z całego serca serca wyjaśnić wam, dlaczego nie zastosowałam się do królewskiego prawa.. Znajdź w tekście, w jaki sposób król Teb odnosi się do swoich podwładnych: wychodzi do nich na próg, zwraca się do nich: „dzieci" - odnosi się do nich z ojcowską czułością.30 lat temu, 15 listopada 1989 r., Lech Wałęsa wygłosił przemówienie w Kongresie USA.. Mam nadzieję, że Ci się przyda: Serdecznie witam wszystkich zgromadzonych - Pana Dyrektora, szanowne Grono Pedagogiczne i Was, najmilsi uczniowie.Antygona - przemówienie do ludu.. Odważyłam się postąpić wbrew jego zakazowi.Przemówienie Antygony do ludu Teb Mieszkańcy Teb!. Bardzo proszę o pomoc!. Przedstaw w nim powody dla których władca obiecuje odszukanie i ukaranie zabójcy Lajosa.. Przemyśl dokładnie cel przemówienia.Przemówienie Edypa do mieszkańców Teb,w którym obiecuje odnalezienie i ukaranie zabójców Lajosa..

Kliknij i odpowiedz.napisz przemówienie Edypa do mieszkańców .

Napisz tekst przemówienia Edypa do mieszkańców Teb.Przedstaw w nim powody dla,którego władca obiecał odnalezienie i ukaranie zabójców Lajosa.Drodzy mieszkańcy Teb.. Przemówienie ma trójdzielną budowę, ale jego ostateczny kształt zależy od poruszanych kwestii, sposobu argumentacji, grupy docelowej, okoliczności itd.. Wybierając temat przemówienia, kieruj się tym, co Ci się podoba, na czym się znasz.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Rozpoczął je od słów „My, naród" zapożyczonych z preambuły Konstytucji Stanów Zjednoczonych.Wezwany przez Edypa do wyjawienia prawdy o zabójcy Lajosa, nie chce wyznać wszystkiego.. Przedstaw w nim powody decyzji bohatera?. Im bardziej zaangażujesz się w temat, tym bardziej on będzie oryginalny i lepiej będzie Ci się nad nim .Przydatność 65% Przemówienie broniące Antygone.. Były one nękane przez Sfinksa - olbrzymiego potwora, hybrydy człowieka i wielu gatunków zwierząt - porywał on miejscowych podróżników i mieszkańców.. Po odejściu Edypa w mieście doszło do kłótni między jego synami o władzę.Jakie inne mowy w obronie bohaterów można by napisać?. Przyznaję, że złamałam zakaz władcy, grzebiąc mojego brata, jednak nie żałuję mego czynu.. Wyjaśnij jaka postawę wobec niezawinionego cierpienia przyjmuje Hiob.. 85% Przemówienie Kreona do ludu tebańskiego po tragediach rodzinnych.1..

Chór- grono starców, dostojnych mieszkańców Teb.

Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Niestety, muszę wydać ją na śmierć, ponieważ dopuścił się .Napisz tekst przemówienia Edypa do mieszkańców Teb.. Antygona jest córką mego poprzednika, króla Edypa.. Dziękuję Wam wszystkim za przybycie.. Od dłuższego czasu jego rodaków nękają straszliwe klęski, cierpią z powodu chorób i rozprzestrzeniającej się zarazy, a Edyp nie wie, jak ulżyć ich cierpieniu i poprawić los poddanych.Jak napisać przemówienie, które zachwyci wszystkich?. Pilne!. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Ja, Edyp, syn Palibosa i Merope, władca Teb, prawowity spadkobierca tronu Koryntu, stoję tu dziś przed Wami i wychodzę naprzeciw Waszego bólu z wiarą w szybkie ukojenie.. Przecież to on ocalił miasto, gdy mieszkańców Teb dręczył Sfinks.. Prosze o pomoc z góry dziękuję tym co zechcieli coś konkretnego napisać.Konik133.. Zawsze byłą wierną poddana i zdobył serce mego syna, jest dla mnie niczym córka.. Pod miastem grasował okrutny potwór - Sfinks, który mordował przechodzących ludzi i kupców nieznających odpowiedzi na jego zagadkę.. 89% Przemówienie Kreona do Obywateli Teb; 85% Przedstaw racje Kreona w przemówieniu skierowanym do obywateli Teb (pisz w imieniu bohatera).. Jak Wam wiadomo zostałam skazana przez króla Kreona na śmierć.. zadanie dodane 21 lutego 2013 w Język polski przez użytkownika patka114 (-100) [Gimnazjum] antygona;Edyp dotarł do Teb, gdzie po śmierci Lajosa władzę przejął Kreon..

Jak zacząć pisać przemówienie?

Wejdź w rolę Edypa (sytuacja z początku utworu) i wygłoś przemówienie do mieszkańców Teb.. Pewnie spytacie, dlaczego?Z dialogu Edypa z Kapłanem dowiadujemy się, że król cieszy się ogromnym zaufaniem poddanych, nawet uwielbieniem.. Do wystąpienia tego zmusza mnie jawna niesprawiedliwość wymierzona przeciwko kobiecie, przeciwko córce Edypa, broniącej honoru poległego brata oraz własnych zasad i idei.. Będzie on czynił te zbrodnie dopóki ktoś nie rozwiąże jego… Czytaj dalej → Przywiodło Was przed moje oblicze cierpienie, strach żywiący się nadzieją i Ja, cieszący się Waszym oddaniem i uwielbieniem, i czując to samo wobec moich ziem .Napisz tekst przemówienia Edypa do mieszkańców Teb.Przedstaw w nim powody dla,których władca obiecuje odszukać i ukarać zabójców Lajosa.. Dzisiaj bowiem przyszło mi wydać wyrok śmierci na bliska mi osobę.. Zanim zabierzesz się do pisania musisz zgromadzić materiały i opracować plan.. Patka120120 10.10.2018Napisz tekst przemówienia Edypa do mieszkancow Teb.Przedstaw w nim powody , dla których władca obiecuje odnalezienie i ukaranie zabójcy Lajosa .. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Dzień ten jest dla mnie wyjątkowo przykry.. Dzięki wizji z proroczego snu, Edyp uratował miasto przed potworem, rozwiązując jego zagadkę i w nagrodę otrzymał rękę Jokasty.Król Teb - Edyp relacjonuje sytuację na swych ziemiach.. Mieszkańcy Teb!. Ma dobre intencje i wie, że prawda zrujnuje życie króla.. Z tego oto miejsca chciałabym się z Wami pożegnać.. Lecz dał układ.. Scharakteryzuj króla Edypa jako człowieka podporządkowanego przeznaczeniu..Komentarze

Brak komentarzy.