Jak znaleźć pomysł na post blogowy? 6 miejsc, które na pewno Cię zainspirują

with 6 komentarzy

Brakuje Ci pomysłu na post blogowy? Nie wiesz, o czym miałby być kolejny tekst? Wydaje Ci się, że wszystkie ważne tematy już poruszyłeś? Wiem, co czujesz, bo często zmagam się z takim problemem. Wiesz, co wtedy robię? Siadam przed komputerem i szukam. Czego i gdzie?

jak znaleźć pomysł na post blogowy

 

Pomysłu na post blogowy szukaj:

 

1) w tematycznych grupach na Facebooku i na forach

Dowiesz się, o czym rozmawiają Twoi potencjalni czytelnicy, jakie mają problemy, na jakie pytania szukają odpowiedzi. Przy okazji sprawdzisz, jakimi słowami się posługują. Wypisz sobie najczęściej pojawiające się frazy. Przyda Ci się to podczas pracy nad tekstem. Jeśli będziesz w nim używał słów, jakimi posługują się internauci, poprawisz jego widoczność w wyszukiwarce. O tym, jak pisać teksty zgodne z zasadami SEO, dowiesz się z podlinkowanego artykułu.

 

2) w Google Trends

Na stronie https://trends.google.pl/trends/ Google udostępnia narzędzie, dzięki któremu sprawdzisz, jakich informacji internauci poszukują najczęściej. Dowiesz się, jakie tematy są najbardziej popularne i być może wykorzystasz podpowiedzi do stworzenia swojego tekstu.

 

3) w wyszukiwarce

Wpisz słowo związane z Twoim blogiem i zobacz, jakie wyniki wyświetla wyszukiwarka. Sprawdź też propozycje Google związane z podobnymi wyszukiwaniami (pojawiają się one na dole strony). Możesz też dodać jedno z najczęściej zadawanych przez internautów pytań: „jak”. Jeśli na przykład piszesz blog o urządzaniu wnętrz, wpisz „wnętrza jak”. Zobaczysz, jak wiele inspiracji znajdziesz. Przy okazji sprawdzisz, co w danym temacie zostało już napisane i w jaki sposób. Może opiszesz jakieś zagadnienie inaczej, może je rozwiniesz, uzupełnisz.

 

4) u konkurencji

Sprawdź, o czym piszą inni blogerzy z Twojej branży. Może ujmiesz jakiś temat ciekawiej, bardziej szczegółowo, a może wejdziesz z kimś w polemikę.

 

5) w komentarzach, które czytelnicy zostawiają na Twoim blogu i innych blogach z branży

Zobacz, jakie tematy najbardziej angażują czytelników i wzbudzają największe emocje, pod jakimi artykułami pojawia się najwięcej komentarzy.

 

6) na swoim blogu

Przejrzyj swoje dotychczasowe posty, zobacz, o czym już pisałeś i zastanów się, czy jakiegoś tematu nie dałoby się rozwinąć. A może któryś tekst jest już nieaktualny i warto byłoby napisać nowy na ten sam temat.

 

Wymyślając temat na post blogowy, myśl o swoim czytelniku, o tym, jakie informacje mogą mu się przydać. Pomoże Ci w tym jego portret. Czy tworzyłeś już personę? Wiesz, dla kogo piszesz blog? Jeśli nie, to z wpisu „Jak stworzyć personę” dowiesz się, jak to zrobić.

 

Znalazłeś pomysł na post blogowy – i co dalej?

Pamiętaj, im bardziej szczegółowo (i konkretnie!) opiszesz dany temat, tym tekst będzie ciekawszy. Lepiej wybrać wąski temat i dokładnie przedstawić dane zagadnienie, niż opisać ogólnie zbyt wiele wątków.

 1. Kate
  | Odpowiedz

  Nie słyszałam o Trendy Google ale właśnie zerkam :)

  • Magda
   |

   Fajne narzędzie. Polecam :)

 2. krystynabozenna
  | Odpowiedz

  Pomysłów na posty mi nie brakowało , ale sama czułam ,że źle je pisałam, czegoś mi brakowało, czasami moi czytelnicy mówili a dlaczego tego lub owego nie napisalaś .
  Twój wpis jest bardzo jasny i zrozumiały dla mnie jak napisać, już teraz wiem, co robiłam źle, wiem ,że mój pierwszy wpis wg Twoich wskazówek będzie dla mnie wyzwaniem, ale napiszę :-)
  Dziękuję ,że jesteś :-)

  • Magda | abc... teksty
   |

   Nie wiesz, jak miło mi słyszeć takie słowa. Dziękuję pięknie :)

 3. krystynabozenna
  | Odpowiedz

  Pochodziłam dzisiaj po Google Trends, ciekawe , ciekawe :-))
  Dziękuję , narawdę jesteś kopalnią wiedzy i tego mi brakowało, takich podstaw :-)
  Oglądalnośc na Facebooku szybuje mi w górę, wczoraj było 750, a jak zaczynałam pół roku temu 30,
  niedawno 70 …A wystarczyło odrobinę zmienić …

  • Magda | abc... teksty
   |

   Dziękuję. Cieszę się, że znalazłaś tutaj przydatne informacje :) I gratuluję świetnych wyników :) Nie jest łatwo zbudować taką społeczność.

Prześlij komentarz